Úvod | Mapa stránek | Kontakt CZ | EN | DE

HISTORIE A SOUČASNOST


Společnost HRONOVSKÝ byla založena dne 12. 12. 1990 v Bohuslavicích jako dílna na soustružené rotační díly. V začátcích vyráběla firma soustružené díly na dlouhotočných automatech, které později nahradily CNC stroje.

 

V r. 1998 se společnost postupně začala soustřeďovat na práce spojené s jednoduchou montáží podskupin konektorů a kabelových svazků.

 

V lednu 2004 byla zavedena výroba koncových spínačů, konektorů a kabelových svazků pro náhradní díly a na konci tohoto roku bylo rozhodnuto koupit a rekonstruovat výrobní areál v Čenkově, kam byla přemístěna výroba náhradních dílů.

 

V březnu 2006 bylo sídlo společnosti přesunuto do areálu „Osma„ do Nového Města nad Metují. Následující rok jsme obdrželi certifikát podle ISO/TS 16949.

 

 

   Začátek..., pohled na starou dílnu.                     Hala v Čenkově před rekonstrukcí                     Hala v Čenkově po rekonstrukci

 

    

Počátkem roku 2006 byly dokončena rekonstrukce objektu "Osma" v Novém Městě nad Metují. Své místo zde našla moderní CNC obrobna a reprezentativní prostory vedení firmy.

 

 

  Středisko Osma v Novém Městě nad Metují

 

 

V lednu 2009 byla založena společnost HRONOVSKY BG Ltd a bylo vybudováno školicí středisko v Deštném v Orlických horách.

 

     Středisko Parvomay v Bulharsku

 

 

V roce 2011 se výroba kabelové konfekce a náhradních dílu přestěhovala do nově zrekonstruované budovy v Náchodě.

 

 

                   Středisko Náchod

 

 

V roce 2016 byla otevřena nová provozovna kabelových svazků v Bruntále.

 

 

                   Středisko Bruntál

 

 

V posledních letech společnost zrekonstruovala a obnovila několik provozů. A zaměřila se na nové technologie výroby.